Iristk

Leading retail innovation, for exceptional shopping experiences

Roma remizirala kod Leca, Bologna slavila protiv Salernitane

3 min read

Nade AS Rome da osigura mjesto među četiri najbolja Serie A pretrpjele su značajan udarac nakon remija bez golova protiv Leccea, ostavivši ih na petom mjestu na tablici. Unatoč brojnim prilikama za obje strane, nijedna nije uspjela riješiti rezultat. biti zabavan susret.

Izgledne prilike imao je naime Lecce, a Roberto Piccoli je u prvom poluvremenu u dva navrata bio blizu, prvo je njegov udarac s ruba obranio AS Rome ženska majica vratar Mile Svilar, a nedugo zatim za dlaku promašio okvir gola. uz još jedan napor.

Roma je također imala svoje trenutke, kada je Bryan Cristante iz slobodnog udarca pogodio stativu neposredno prije poluvremena.Dodatno, Patrick Dorgu je prokockao čistu priliku za Lecce, nije uspio realizirati nakon što mu je Piccoli ubacio loptu.

U posljednjim minutama utakmice obje su momčadi jurile za pobjednikom. Nicola Sansone je bio u prilici za Lecce, ali je njegov udarac preletio preko gola, dok je Remi Oudin dalekometnim udarcem za domaćina pogodio gredu. Na kraju, nijedna strana nije mogla pronašli iskorak, a morali su se zadovoljiti s bodom svaki.

Nogometni dres AS Rome
Roma remizirala kod Leccea, pobjeda Bologne protiv Salernitane

Ovim rezultatom AS Rome dječji dres zaostaje pet bodova za četvrtoplasiranom Bolognom u utrci za plasman u Ligu prvaka.S druge strane, Bologna je povećala šanse uvjerljivom pobjedom nad Salernitanom rezultatom 3:0.Strijelci su bili Riccardo Orsolini i Alexis Saelemaekers. prvom poluvremenu donio Bologni udobno vodstvo, a Charalampos Lykogiannis je zapečatio pobjedu kasnim čudesnim udarcem.

Pod vodstvom Thiaga Motte, Bologna sada ima pet bodova prednosti u odnosu na Romu dok nastavljaju s prvim kvalifikacijama za Ligu prvaka. Pobjeda protiv Salernitane dodatno učvršćuje njihov položaj među prva četiri i jača njihove ambicije za europski nogomet sljedeće sezone.

U međuvremenu, u drugoj akciji Serie A, Cagliari i Hellas Verona odigrali su neodlučeno 1-1. Ibrahim Sulemana je ušao s klupe i postigao izjednačujući pogodak za Cagliari nakon što je Federico Bonazzoli doveo Veronu u vodstvo u prvom poluvremenu. Obje momčadi ostaju tik iznad zoni ispadanja, a dijele ih samo dva boda.

Sassuolo i Udinese, također u opasnosti od ispadanja, podijelili su plijen u remiju 1-1. Gregoire Defrel doveo je Sassuolo u vodstvo, ali je Florian Thauvin izjednačio za Udinese neposredno prije poluvremena. Sassuolo je gubio drugi od dna, a Udinese tri boda više od pada, obje momčadi nastavljaju borbu za opstanak u prvoj ligi.

Potraga Nogometni dres AS Rome za završetkom među četiri najbolja Serie A pretrpjela je neuspjeh remijem bez golova protiv Leccea, ostavljajući ih pet bodova zaostatka za četvrtoplasiranom Bolognom, koja je osigurala pobjedu od 3-0 nad Salernitanom kako bi ojačala svoje težnje prema Ligi prvaka. Bologna , pod vodstvom Thiaga Motte, sada ima ugodnu prednost nad Romom u utrci za europski nogomet.Inače, Cagliari i Hellas Verona igrali su neriješeno 1-1, dok su Sassuolo i Udinese podijelili plijen u sličnom rezultatu. Čvrsta konkurencija u Seriji A se nastavlja odvijati dok se momčadi bore i za europske kvalifikacije i za opstanak u ligi.