Iristk

Leading retail innovation, for exceptional shopping experiences

Aaronson, Wright za Sargenta, De la Torre za USMNT

2 min read

Napastnik Josh Sargent i pomocnik Luca de La Torre nie wystąpią w meczach Ligi Narodów powodu kontuzji. Zostali oni zastąpieni w składzie przez skrzydłowego Tanie koszulki piłkarskie Brenden Aaronson i napastnika Haji Wrighta, ze skutkiem od niedzieli.

Sargent, który został wybrany do powrotu do amerykańskiej drużyny po raz pierwszy od Mistrzostw Świata w 2022 roku, doznał kontuzji prawej kostki w sobotę, grając dla Norwich w Stoke w drugiej lidze League Championship w Anglii.

Sargent dał Kanarkom prowadzenie w 24. minucie, zdobywając 13. bramkę w 18 meczach ligowych, a 10. w 14 meczach ligowych od powrotu 29 grudnia po kontuzji kostki, która wykluczyła go na cztery miesiące. Został zmieniony w 82. minucie.

“Josh ma obolałą kostkę. Dostał kolejny cios i trochę się skręcił” – powiedział menedżer Norwich David Wagner.

De La Torre nie wystąpił w niedzielnym meczu Tanie koszulki piłkarskie La Liga Celty Vigo z Sevillą, a drużyna poinformowała, że odczuwa dyskomfort w lewym udzie.

Tanie koszulki piłkarskie Brenden Aaronson

Stany Zjednoczone zagrają półfinał z Jamajką w czwartek w Arlington w Teksasie. Trzy dni później Amerykanie zmierzą się z Meksykiem lub Panamą w meczu o mistrzostwo lub trzecie miejsce.
Aaronson znalazł się w składzie na Mistrzostwa Świata 2022, ale w tym sezonie zmagał się z wypożyczeniem ze zdegradowanego Leeds do niemieckiego Union Berlin. Zaliczył siedem startów w Bundeslidze i 15 występów w roli rezerwowego, strzelając swoją drugą bramkę w sezonie w sobotnim zwycięstwie 2-1 nad Werderem Brema.

Trener USA Gregg Berhalter wyjaśnił w środę, dlaczego nie umieścił Aaronsona w 23-osobowym składzie ogłoszonym tego dnia.

“Uważamy, że są teraz przed nim inni zawodnicy” – powiedział Berhalter. “Wiadomość dla niego brzmiała: Wiem, że to boli. Wiem, że to niepowodzenie, ale wykorzystaj je, aby stać się silniejszym i kontynuować walkę z przeszkodami, które musisz teraz pokonać”.

Wright, który zdobył bramkę w przegranym 3:1 meczu Mistrzostw Świata z Holandią, może pochwalić się 13 golami w League Championship w tym sezonie dla Coventry City. Jego decydujące trafienie w 100. minucie zapewniło zwycięstwo 3:2 nad Wolverhampton w sobotę, dzięki czemu Coventry awansowało do półfinału Pucharu Anglii po raz pierwszy od 1987 roku.

Członkowie reprezentacji USA: napastnik Josh Sargent Dzieci Kit Koszulka piłkarska i pomocnik Luca de la Torre opuszczą mecz U.S. National League z udziałem nowo powołanego skrzydłowego Brendona Aronsona i napastnika Haji Wrighta z powodu kontuzji. Kontuzjowany Sargent doznał niewielkiego skręcenia kostki po silnym uderzeniu podczas meczu. Obaj zawodnicy byli zasmuceni tą zmianą, ale było to dla nich doświadczenie, dzięki któremu mogli stać się silniejsi i z niecierpliwością czekają na dwóch nowych juniorów, którzy dadzą nam nowe spojrzenie na grę.